,

Estoński CIT. Czy warto z niego skorzystać?

Awatar Agnieszka Andrzejewska

Gostyńskie stowarzyszenie po raz kolejny zaprasza na bezpłatne szkolenie. Tym razem tematem webinaru będzie „estoński CIT”, szczególny sposób opodatkowania spółek cywilnych. Czym jest? Dla kogo ? Plusy i minusy? Zapisz się już dziś.

Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu wraz ze Stowarzyszeniem Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego zaprasza na szkolenie on-line „Estoński CIT”.

Szkolenie online odbędzie się w środę, 12 czerwca 2024r., w godzinach 10.00 – 12.00. Poprowadzą je eksperci z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Jak zapisać się na szkolenie?

W celu zarejestrowania się na webinar „Estoński CIT” proszę skorzystać z formularza zgłoszeniowego pod TYM LINKIEM . Zarejestrowane osoby otrzymają link do uczestnictwa w spotkaniu na podany adres mailowy najpóźniej jeden dzień przed spotkaniem, czyli do wtorku, 11 czerwca 2024 r.

Program webinaru

Dwugodzinne szkolenie będzie obejmowało kilka ważnych tematów:

  • Estoński CIT – wprowadzenie
  • Kto może skorzystać z regulacji estońskiego CIT?
  • Przedmiot i stawka opodatkowania
  • Zalety wyboru tej formy opodatkowania.

Czym jest estoński CIT?

Czym jest estoński CIT, czyli ryczałt od dochodów spółek? CIT estoński to potoczna nazwa alternatywnej formy opodatkowania spółek podatkiem CIT. Standardowo podatek CIT jest płacony od uzyskanego dochodu – bez względu na to, czy wspólnicy decydują się na wypłatę dywidendy, czy dalsze inwestycje.

Od 1 stycznia 2021 ustawodawca wprowadził możliwość wyboru odmiennej formy opodatkowania CIT, jaką jest estoński CIT. Na wniosek podatników CIT podatek dochodowy może być naliczany (z pewnymi wyjątkami) dopiero w momencie wypłaty zysku. Zatem, jeżeli spółka nie wypłaca dywidend, to co do zasady, nie ma obowiązku zapłaty podatku CIT.

Tyle teorii, po więcej szczegółów zapraszamy na środowe szkolenie.

Co Ty na to?
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Najnowsze
Komentowane